Skip to content

metrix on ametlikult maas

Tundub et on paras hetk lõpetada metrix.ee piinad – kuna asja alguse juures olnud seltskonnal pole ressurssi/huvi (ning viimaste GA XML-muudatuste järel ettevõetud andmebaasi taastäitmine ajalooga meid Google’i jaoks robotiks kvalifitseeris) ning andmed juba mõnda aega eba-adekvaatsed (ning tänasest on midagi juhtunud ka ajaloolise baasiga)… siis suunan kogu metrix.ee siia blogisse ümber.

Mis edasi? Valikuid 2 –

 • lõplikult lõpetada (tõsi, mulle meeldiks ajalooline baas siiski korda saada ja üles jätta)
 • leida ressursi pühendamisest huvitet seltskond, tõenäoliselt alustades uuest koodibaasist (praegune on ositi seotud raamistikega mida ei annaks vabaks kuulutada või niisama kaasavaraks panna) – seda mõistagi vaadates, et ei tekiks andmetele ligipääsuga seotud huvide konflikte jne

Jätkamisse on positiivselt suhtunud sõbrad Klikivabrikust, altexist, OKIAst… ja kuna minu enda huvi on olnud paljuski kasutada seda hindamaks riigi/KOV veebide kasutust olen veidi torkinud ka riiki.

Kaastundeavaldused / ettepanekud kommentaaridesse paluks.

12 Comments

 1. Rando wrote:

  Kindlasti tasuks jätkata. Finantseerimisallikate otsimisel oleks mõistlik keskenduda sinu poolt mainitud riigi allikatele – nt RIA jagab suht suuri summasid e-teenuste arendamiseks lähiaastatel. Pealegi antud projekt ei ole nii kallis, et selle jaoks raha ei leitaks… Ehk ei pea isegi riigihanget tegema, et asjaosalisi motiveerituna hoida 😉

  Kolmapäev, november 26, 2008 at 1:31 p.l. | Permalink
 2. Jaanus wrote:

  Rando viimase kommenti kohtam tundub et see projekt on niivõrd väike ja samas riigi rattad veerevad nii aeglaselt, et riiglt raha taotlemine võtaks rohkem ressurssi (aega ja närve) kui ise saidi ülevalpidamine.

  Kolmapäev, november 26, 2008 at 4:36 p.l. | Permalink
 3. Robin Gurney wrote:

  We would like to know how much it would take it to get it running again. We would consider donating sponsorship money to help. We would have conflict of interest to take over (data is useful to us) but having a supporters logo on the site or something would be enough.

  If a figure can be agreed to get the development done (reasonably quickly) then why don’t “we” campaign and try to raise donations from Gold, silver, bronze supporters.

  Altex would happily help free of charge to raise awareness of the campaign.

  Kolmapäev, detsember 3, 2008 at 8:19 e.l. | Permalink
 4. Siim wrote:

  Asi pakub samuti huvi. Ütle ainult, mida on vaja teha, et minimaalsete kuludega asi uuesti tööle saada.

  Kolmapäev, detsember 3, 2008 at 8:31 p.l. | Permalink
 5. Kõige suurem asi, mis selle uuesti töölepanemiseks tegelikult teha tuleks, on saavutada ametlik kokkulepe Googlega. Google reeglite järgi on see, mida me siiani tegime (ehk robotiga data fetchimine), tegelikult keelatud, lihtsalt “tavakasutuse” käigus jäime me radari alla.

  Kui nüüd Google oma XML-struktuuri vaikselt ära muutis ja me tabasime selle mingi hetk hiljem ja siis panime kõigi saitide viimase kuu ajaloo uuesti tirima, jõudsime me latini ja Google flagis meie serveri/kasutajad robotiks ja blokeeris – selle tõttu hetkel ka asi seisab.

  Neljapäev, detsember 4, 2008 at 7:46 e.l. | Permalink
 6. @tfr – Ilmneb, et “private beetas” on nüüd lausa GA export API. Olen mitut teed mööda pannud üles soovi liituda, vaatame mis saab.

  Neljapäev, detsember 4, 2008 at 7:55 e.l. | Permalink
 7. Kaupo wrote:

  See viimane on küll hea uudis ja tõenäoliselt lahendus. Tõenäoliselt ei vajaks API abil kättesaadav ka mingit keerukat rakendust vaid saaks suures osas api praeguse koodi selga pista.

  The Data Export API enables you to create software programs and applications using all read-only report level data from Analytics. The data exported can be used in any number of ways, such as building custom dashboards, creating data visualizations or interfaces, performing offline analysis, and combining/mashing Analytics data with other data sources. The API will be a platform for developers to extend Analytics data in new and practical ways, as far as can be imagined and implemented.

  Neljapäev, detsember 11, 2008 at 11:36 e.l. | Permalink
 8. RomeoKonin wrote:

  Selline olukord oli kohe nähtav, mis tekkinud. Miks peaks RIA seda projekti toetama hakkama? Sellel projektil ei ole tuleviku. Kui just Google (mida ta kindlatel p6hjustel ei tee) GA API v2lja ehitab.

  Pühapäev, detsember 28, 2008 at 4:10 p.l. | Permalink
 9. Kris Haamer wrote:

  Olen samuti huvitatud sellise statistika avalikustamisest. On siin mingeid arenguid?

  Esmaspäev, märts 30, 2009 at 8:41 e.l. | Permalink
 10. Arengut on niipalju, et GA API on nüüd väljas ja saadaval. Eks me istume Petsiga uuesti maha ja mõmiseme. 🙂

  Kolmapäev, aprill 22, 2009 at 5:58 e.l. | Permalink
 11. Hillar Saare wrote:

  GA API reliis oli hommikune parim uudis 😀
  Metrix.ee võiks tõesti uuesti käima lükata!

  Kolmapäev, aprill 22, 2009 at 10:02 e.l. | Permalink
 12. spekk on mul vaja kirjutada, mitte istuda ja mõmiseda 🙂

  ja siis oleks vaja miski huvitet osapoolte memorandum-of-understanding tekitada.

  aga uudis on v. hea

  Kolmapäev, aprill 22, 2009 at 10:18 e.l. | Permalink

One Trackback/Pingback

 1. GMetrix 2.0 tuleb! » Aarne bloog on Esmaspäev, mai 11, 2009 at 12:26 p.l.

  […] miks GMetrix vahepeal katki oli, saad lugeda siit: metrix on ametlikult maas ja seda, et  miks ja kuidas ta tagasi tuleb siit: gmetrix 2.0 tulekul ja […]