Skip to content

gmetrix 2.0 tulekul ja nõusoleku-küsimine

Pärast pikaleveninud “kunstlikult esile kutsutud koomaseisundit” on GMetrix tänu Google Analytics API avanemisele valmis minema teisele katsele ning seda juba 14. mail, peamiseks tagant-torkijaks Kaupo Kalda OKIAst ning koodikirjanikuks Toomas Toots Freqmediast. Väikse tiiserina olgu toodud selline pilt:

metrix20-esileht

Nagu näha tekkis meil uut versiooni luues soov lisada juurde paljuküsitud koondinfot (st ei tooda välja eraldi saitide lõikes) nagu brauserite statistika ja olulisemad otsimootorid ning paar veergu saidikohast infot, täpsemalt “põrkemäär” ehk bounce rate ja “külastajaid Eesist”.

KUNA ME OLEME LUBANUD küsida osalejatelt luba juhul kui hakkame kuvama lisainfot ja muudatused vajavad absoluutset enamust (ehk registreerunud saitidest 50%+1) on väga oluline, et annaksid oma kinnituse või teavitaksid mitte-nõusolekust. Vabandame mõistagi ette ja taha et vastust nii kiiresti tahame … aga ka arendus toimus sisuliselt eelmise nädala jooksul tänu nimme hullumeelsena valitud deadline’ile.

SEEGA – kui oled andnud GMetrix’ile ligipääsu siis palun astu läbi Google-formulari pealt ja esita oma seisukoht, operatiivsema kasutaja-kommunikatsiooni tarbeks tekitasime ka Gmetrix Google Group’i.

6 Comments

 1. Hillar Saare wrote:

  See on suurepärane uudis =) Väga tublid olete, et jaksate antud teenusega jännata.

  Millal see küsitlus lõpeb ja uued tingimused olemas on? Ehk millal uued saidid liituda saavad?

  Esmaspäev, mai 11, 2009 at 11:48 e.l. | Permalink
 2. Peeter Marvet wrote:

  Nagu öeldud 14. mai ehk neljapäev. Sisuliselt võid juba nüüd lisada bot@metrix.ee oma saidi nägijate hulka.

  Ja uus liitumisloogika peaks lubama ka automaagilist liitumist st juhul kui GA’s olev saidinimi sisaldab adekvaatset URLi… aga täpsemalt saavad tekstid jne paika neljapäevaks.

  Esmaspäev, mai 11, 2009 at 12:07 p.l. | Permalink
 3. Andrus wrote:

  Väga tore uudis. TNSMetrixile ongi vaja kõrvale alternatiivi.

  Mis saab erinevatest co-saitidest? Samamoodi hakkab stats dubleerima nagu Emoris?

  Esmaspäev, mai 11, 2009 at 12:11 p.l. | Permalink
 4. Peeter Marvet wrote:

  @andrus – Eks see sõltub hetkel sellest, et kuidas on vastava saidi GA seadistatud. Tean küsimuse olulisust, AGA see oleks vaja läbi arutada ning langetada miski poliitiline otsus. Ning siis on küsimus selle kontrollimises (API-päring mis kontrolliks, millised URLid on need mida vastav UA-kood teenindab?)… ehk praeguse reliisi jaoks ilmselgelt üle jõu käiv teema. Ehk kasuta hetkelist peataolekut ja käi välja omapoolne spekk 😉

  Esmaspäev, mai 11, 2009 at 12:57 p.l. | Permalink
 5. Andrus wrote:

  Lahendust ma ei tea, aga minu arvates ei tohiks kuvada co-saidi statistikat kahe keskkonna alla.

  Kui tõesti on co-sait, siis selle numbrid võiks minna ainult sellele saidile millest on co-sait tehtud. Sait mille header/footer sellel küljes ei peaks seda “kliki” omale saama

  See muidugi minu arvamus.

  Esmaspäev, mai 11, 2009 at 1:27 p.l. | Permalink
 6. Aarne wrote:

  Mull jäeti kommentaar, kus kirjutati, et e-poodide puhul saab Metrix liiga palju infot ja kogu müügiinfo on nähtav.

  Paluks kommentaari.

  Teisipäev, mai 12, 2009 at 6:48 e.l. | Permalink

One Trackback/Pingback

 1. GMetrix 2.0 tuleb! » Aarne bloog on Esmaspäev, mai 11, 2009 at 12:25 p.l.

  […] Seda, miks GMetrix vahepeal katki oli, saad lugeda siit: metrix on ametlikult maas ja seda, et  miks ja kuidas ta tagasi tuleb siit: gmetrix 2.0 tulekul ja nõusoleku-küsimine. […]